EN

پودر مغناطیسی

پودر مغناطیسی

پودر مغناطیسی
پودر مغناطیسی - Magnetic Powder
 • پودر مغناطیسی در ترمز و کلاچ های مغناطیسی استفاده میشود.
 • یکی از علت های عملکرد ضعیف ترمز و کلاچ های پودری از بین رفتن خاصیت مغناطیسی پودر آن میباشد.
 • گرما عامل اصلی از بین رفتن خاصیت مغناطیسی پودر بوده لذا توصیه میگردد حتما از خنک کننده مناسب برای ترمز ویا کلاچ استفاده گردد.

در ماشین آلات صنعتی رول برای انتقال قدرت و یا محدود کردن آن از کلاچ و ترمز مغناطیسی استفاده میشود. طرز کار این سیستم به صورت دو عدد صفحه که با فاصله کمی از هم هستن که مابین آنها پودر میباشد. که در اثر عبورفلوی مغناطیسی باعث حرکت کردن دو صفحه با هم میشود. مزیت این سیستم  به انواع دیگر این است که با یک سیستم الکتریکی هوشمند میتواند مقدار گشتاور را تنظیم کرد.

پودر مغناطیسی مابین این صفحات نقش مهمی در این سیستم ایفا میکند. 

جنس پودر از نوع مغناطیسی، مگنتیک میباشد. که دور هرذره آن کوتینگ و یا پوششی از مواد گرافیت و مواد اصطکاکی فرا گرفته است. نوع جنس اصلی پودر را زیر نور ماورا بنفش میتوان از نوع تقلبی تشخیص داد. زیر نور ماوراءبنفش رگه های فسفری دیده میشود. در صورت استفاده از پودر های تقلبی خسارت های زیادی در مدت کمی به سیستم ترمز و کلاچ شما وارد می‌شود.

بررسی مشکلات پودر نامرغوب در ترمز و کلاچ مغناطیسی: 

پودر های تقلبی و نا مرغوب باعث خوردگی صفحات می‌شوند. چون معمولا” از پودرهاي معمولی استفاده می کنند. این پودرها حاوی کربن هستند و چون سخت تر از جنس صفحات میباشند. باعث ایجاد خوردگی میشوند. و چون داری کربن هستند پس از چند ساعت کار خود به صورت یک آهن ربا درآمده که باعث قفل کردن ترمز میشوند. و در خوشبینانه ترین حالت باعث تولید گرما  و در چند ساعت سوختن سیم پیچ بوبین میشوند. و گذشته از آن چون دور ذرات پودر پوشش مواد گرافیتی وجود ندارد. حتی در صورت کار سیستم هیچ وقت عمل کرد ثابتی نخواهد داشت. 

در ماشینهای چاپ و بسته بندی ، اگر سیستم تنشن حالت پایدار نداشته باشد. باعث پارگی کاغذ و یا موارد دیگری می‌شود. در صورت نیاز به پودر مغناطیسی حتما از اصل آن استفاده کنید. نوع چینی پودر اصلا مرغوب نیست. در نوع استاندارد آن شما ذراتی که دور آنها پوششی از مواد شبیه لنت دارد میبینید. و زیر نور آبی ذرات فسفري رنگ شبیه اسکناس پول و چک تراول درخشنده میشوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش کاوان تماس حاصل فرمایید. 

‫6 نظر

 • اطلس کالا گفت:

  با سلام و وقت بخیر ؛
  برای ترمز ۱۲۰ نیتون و ۵۰ نیوتن معمولا چند گرم پودر باید استفاده کنیم ؟

  • ADMIN گفت:

   با سلام ، مقدار پودر به مارک و نوع ترمز بستگی داره به عنوان مثال برای ترمز های چینی 100 نیتون 140 گرم و برای ترمز های 50 نیوتن 60 گرم توصیه میشود. برای اطلاعات دقیق تر با کارشناس واحد فروش کاوان تماس بگیرید.

 • Atlaskala گفت:

  با سلام مجدد ؛
  عمر پودر مغناطیسی استاندارد معمولا چقدر باید باشه ؟

  • ADMIN گفت:

   با سلام ، عمر پودر مغناطیسی بستگی به شرایط کاری و نگهداری ترمز داره ، معمولا داغ شدن بیش از حد باعث از بین رفتن خاصیت مغناطیسی پودر میشه. توصیه میگردد در ترمز های پودری حتما از فن های خنک کننده مناسب استفاده نمایید.

  • Moin گفت:

   سلام بستگی به ساعت کارکردترمز وبرنددستگاه متغییراست ولی میانگین تعویض پودر ریک شیفت کاری 4ماه میباشد

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *