EN

نازل آنتی استاتیک الکتریکی

نازل آنتی استاتیک الکتریکی

نازل آنتی استاتیک الکتریکی NZK-Y01 :
 • عدم ایجاد نویز و تداخل در دیگر تجهیزات الکترونیکی
 • طراحی شده برای فضاهای تنگ  
 • نازل پورتابل با امکان اتصال باد
 • نصب آسان و عملکرد عالی
 • ایجاد منطقه بزرگ یونیزاسیون  
 • گارانتی و خدمات پس از فروش مطمئن 
 • ساخت ترکیه.
نازل آنتی استاتیک الکتریکی
نازل آنتی استاتیک الکتریکی

قبل از معرفی محصول نازل آنتی استاتیک الکتریکی (جرقه گیر) به توضیح مختصر در خصوص الکتریسیته ساکن میپردازیم.

 • پدیده الکتریسیته ساکن چیست ؟

 الکتریسیته ساکن پدیده ای است در سطح مواد. زمانیکه دو سطح و یا بیشتر با یکدیگر در تماس بوده و دوباره از هم جدا شوند ایجاد میگردد. در حقیقت در تماس و دوباره از هم جدا شدن دو سطح نوعی تقسیم و انتقال الکترون های منفی از یک اتم به اتم دیگر رخ میدهد. شدت و میزان شارژ الکتریسیته ساکن در سطح به عوامل متعددی بستگی دارد. من جمله جنس مواد و خواص فیزیکی و الکتریکی مربوط به آن مواد، دما، رطوبت، فشار، و سرعت جدا شدن دو سطح از همدیگر. هر چقدر فشار و سرعت سایش دو سطح بیشتر باشد الکتریسیته ساکن بیشتری پدید خواهد آمد.

 • الکتریسیته ساکن در صنعت چاپ و بسته بندی :

 الکتریسیته ساکن، بار الکتریکی ایجاد شده روی سطح میباشد. بار الکتریکی معمولا روی مواد عایق مانند فیلمها و همچنین روی سطح مواد رسانا که از میدان الکتریکی ایزوله شده (غلطک های هرز گرد در حال چرخش که با گریس کاری از سایر قطعات و زمین ارتباطش قطع شده) بوجود می آید. هنگامی که دو سطح باهم در ارتباط هستند، یک تبادل الکترون بین این دو سطح اتفاق می افتد.

هنگامی که سطوح از هم جدا می شوند، سطحی که الکترون کسب کرده بار منفی پیدا می کند و بصورت منفی باردار می شود. و سطح دیگر که الکترون از دست داده بصورت مثبت باردار می شود. بزرگی این بار الکتریکی ایجاد شده به نوع فیلم و سرعت و فشار تماس و جدا شدن سطوح از همدیگر دارد.

 • بار الکتریکی چه مشکلاتی در پروسه تولید بوجود میاورد:

بار الکتریکی یا الکتریسیته ساکن در طی مراحل تولید. مانند: باز و جمع شدن رول، برش، پروسه چاپ، لمینه شدن و یا ورقه شدن روی سطح فیلم ها ایجاد میشود. در فرآیندهای تولید صنعتی، بارالکتریکی اغلب میتواند باعث مختل شدن پروسه تولید گردد. در اثر این پدیده اپراتورهای تولید در اثر تماس با فیلم با شوک الکتریکی مواجه می شوند. اگر این تماس ها در محیطهای انفجاری رخ دهد، جرقه های الکتریکی میتواند. خطر انفجار و آتش سوزی در پی داشته باشد. 

و یا اینکه این بارهای الکتریکی اغلب باعث جذب ذرات معلق به فیلم شده و باعث کیفیت پایین چاپ و لمینه می شوند. در نتیجه نارضایتی مشتری را بدنبال خواهند داشت. بار استاتیک زیاد همچنین باعث ایجاد نویز و در برخی موارد منجر به قطع فرآیند کنترل الکترونیکی پروسه تولید میگردد. کاهش سرعت دستگاه و پایین آوردن راندمان خروجی تولید در پروسه های تولید پلاستیک، تولید کاغذ و فرآیندهای مرتبط با آن از دیگر مشکلاتی است که الکتریسیته ساکن ایجاد میکند.

میدان الکتریکی یک فیلم باردارشده یکی از منابع اصلی آلودگی سطوح به ذرات معلق در هوا به حساب می آید. بسته به بزرگی بار الکتروستاتیک، میدان ممکن است از سطح فیلم تا چند اینچ و یا حتی چند متر گسترش داشته باشد. در صنایع غذایی و بهداشتی جذب ذرات معلق باعث بروز آلودگی در مواد غذایی و بهداشتی شده و مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت. 

 • چگونه از مشکلات الکتریسیته ساکن خلاص شویم ؟

 اگر بارالکتریکی روی فیلمها به سطح قابل کنترلی کاهش داده شوند. بسیاری از مسائل مربوط به الکترواستاتیک حل خواهند شد. ماده خنثی، میدان الکتریکی ندارد و بنابراین بار القایی نخواهد داشت. و نتیجتا” جذب ذرات و تخلیه الکترواستاتیکی را درپی نخواهد داشت. برخلاف رساناها، بار روی مواد عایق توسط اتصال به زمین خثی نمی شود. لذا روش هایی مانند اصلاح سطوح و دادن مقداری رسانایی به سطح مواد. و یا روش یونیزاسیون هوا میتواند مشکل بار الکتریکی مزاحم را حل نماید. نازل آنتی استاتیک الکتریکی ( جرقه گیر) پولس یکی از تجهیزات یونیزاسیون هوا محسوب میشود.

 • معرفی شرکت سازنده تجهیزات یونیزاسیون (آنتی استاتیک) :

شرکت پولس الکترونیک ترکیه PulsElectronic به عنوان یکی از برجسته ترین تولید کنندگان تجهیزات یونیزاسیون در جهان شناخته شده میباشد. عمل یونیزاسیون با ایجاد ولتاژ بالا توسط این تجهیزات انجام میشود. مولکولهای هوا در اثر عمل یونیزاسیون به یونهای مثبت و منفی تقسیم می شوند. بار الکتریکی شارژشده در مواد، یون هایی از قطب های مخالف خود را از هوا به خود جذب می کنند. بنابر این عمل خنثی سازی صورت می پذیرد. شرکت PULS ترکیه تجهیزات گسترده ای را بسته به نوع فرآیندهای تولید و کاربردهای خاص و حرفه ای ارائه میدهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش کاوان تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *