EN

ماژیک کرونا Arcotest-Fischer

ماژیک کرونا Arcotest-Fischer

ماژیک های کرونای آلمانی Fischer
ماژیک کرونا Arcotest
ماژیک های کرونای آلمانی Arcotest
  • ماژیک کرونا در صنعت چاپ و بسته بندی جهت تست چاپ پذیری سطح متریال مورد استفاده قرار میگیرند.

ماژیک کرونا بسته به نوع و جنس متریال های مختلف درجه بندی میشود. با ماژیک کرونا در واقع میزان انرژی جزبی سطح را کنترل میکنیم. انرژی آزاد سطحی یا انرژی سطح کمیتی است که اختلال در پیوندهای بین مولکولی هنگام ایجاد یک سطح جدید را توصیف میکند. انرژی جذبی سطح یکی از مهمترین معیارهای چسبندگی مستقیم مرکب ،چسب ،انواع لاک ها و غیره… بر روی سطوح پلاستیکی و فلزی میباشد. و واحد آن mN/m میباشد.

هرچه انرژی سطح یک ماده بالاتر باشد. استحکام باند هر چیزی که با سطح آن سازگار باشد بیشتر خواهد بود. علت انرژی کم سطح ممکن است خاصیت مواد باشد. بعنوان مثال : بسیاری از پلاستیک ها از انرژی سطح بسیار پایینی برخوردار هستند. در این حالت برای اطمینان از چسبندگی مناسب از مواد شیمیائی و یا فرآیند الکتریکی بر روی سطح آن متریال استفاده میشود. از طرف دیگر محتوای روی سطح مانند روغن ،اثرانگشت ، گردوخاک میتواند باعث پائین آوردن انرژی سطح متریال گردد.

به طور کلی حد نرمال برای انرژی سطح 38mN/m میباشد. اگر انرژی سطح کمتر از این مقدار باشد چسبندگی ضعیف خواهد بود و چسبندگی بالاتر از این مقدار بسته به نوع و جنس متریال کافی خواهد بود. بنابراین ضروریست در پروسه تولید قبل از فرآیند چاپ و لمینت و کوتینگ حتما میزان انرژی سطح متریال با ماژیک کرونا و محلول کرونا مناسب تست گردد.

ماژیک های تست کرونا بسته به نوع و جنس متریال از شماره 36-52 Dyn قابل ارائه میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش اتوماسیون کاوان تمتس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *