EN

استروبوسکوپ-Stroboscope

استروبوسکوپ-Stroboscope

 • سطح روشنایی بزرگ و همگن 
 • میزان شدت نور قابل تنظیم میباشد.
 • با اوسیلاتور داخلی 200-100 HZ امکان سنکرونیزاسیون دقیق دستی 
 • امکان سنکرونیزاسیون از طریق سیگنال خارجی نیز وجود دارد.
 • تکنولوژی پیشرفته Cob LED بجای لامپ های زنون قدیمی
 • ساخت ترکیه
استروبوسکوپ-Stroboscope
استروبوسکوپ-Stroboscope
استروبوسکوپ چیست و چه کاربردی دارد ؟

استروبوسکوپ ها ابزارهای همه کاره ای برای تجسم حرکات بسیار سریع هستند. در صنایع چاپ و نساجی آنها ابزارهای مهم و ضروری برای بازرسی و کنترل عملکرد ماشین آلات و خطوط تولید محسوب میشوند. استروبوسکوپ همچنین می تواند برای اندازه گیری غیر تماسی سرعت چرخشی استفاده شود. اگر فرکانس فلش استروبوسکوپ با فرکانس حرکت سنکرون شود. جسم در حال حرکت تحت آزمایش ثابت به نظر می رسد. در ماشین چاپ اگر فرکانس فلش استروبوسکوپ را با سرعت چاپ سنکرون نمایید. فیلم در حال چاپ ثابت به نظر خواهد آمد.

استروبوسکوپ Stroboscope نقش مهمی در پروسه های چاپ ایفا میکند. در ماشین های چاپ ، کیفیت چاپ باید حین حرکت دقیقا” بررسی و آنالیز گردد. برای انجام این کار ، تصویر باید در بخشی از چاپ متوقف شود. تا پارامترهای لازم توسط اپراتور تجزیه تحلیل شوند. و پس از آن اقدامات لازم توسط اپراتور صورت پذیرد. تصور بکنید ماشین چاپی با سرعت 200 متر در دقیقه در حال چاپ میباشد. و در این سرعت پارامترهایی باید توسط اپراتور در هر لحظه بدون توقف ماشین کنترل گردند.

 • اگر این استروبوسکوپ را در مسافت 1 متری استفاده نمایید. قادر است سطح مقطع 55*90 سانتی متر را با شدت نور lux 1330 نشان دهد.
 • اگر این استروبوسکوپ را در مسافت 0.5 متری استفاده نمایید. قادر است سطح مقطع 40*55 سانتی متر را با شدت نور lux 1470 نشان دهد.
پارامتر هایی که اپراتور باید جهت جلوگیری از ضایعات هر لحظه کنترل نماید:
 1. کنترل رجیست بودن چاپ
 2. کنترل انتقال صحیح مرکب به سطح متریال
 3. کنترل تراکم و شید رنگ و ثابت نگه داشتن آنها با گذشت زمان

این پارامترها بایستی در آن واحد تجزیه تحلیل شده و توسط اپراتور رفع شوند. استروبوسکوپ به اپراتور کمک خواهد کرد. تا پارامترهای لازم را در زمان واقعی کنترل نماید. بررسی این پارامترها در زمان واقعی آنها مزایایی را به همراه خواهد داشت:

 1. ضایعات چاپ کاهش می یابد.
 2. کیفیت چاپ افزایش پیدا خواهد کرد.
زیرا بکمک استروبوسکوپ اپراتور دائما در حین چاپ آنچه را که اتفاق می افتد می بیند و بررسی میکند. 

تمامی این مواردی که اشاره شد. به معنای افزایش بهره وری زمان صرف شده در تولید و کیفیت محصول نهایی میباشد. که به سرعت هزینه تجهیزات نصب شده بر روی ماشین چاپ را بازیابی می کنند.

اتوماسیون کاوان مرکز تخصصی دوربین چاپ و سیستم های مربوطه در ایران بشمار می آید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.

‫2 نظر

 • علی اصغر مونسان گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *